1xbet

Güvenlik ve Koruma

BonusVerenSiteler tarafından tarihinde yayınlandı

Güvenliğiniz İçin

PeP (Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.), internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden yapacağınız işlemlerin ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla en yeni güvenlik önlemlerini takip etmekte ve etkin güvenlik çözümlerini uygulamaktadır. PeP sizin için;

1xbet

Princ1 - O Rrush (Official video 4K)Mobil ya da İnternet Şube şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı, ardışık ve tekrar eden rakamlardan oluşmamalıdır.

Şifrenizin başkaları tarafından öğrenilmesi ya da çalınması durumuna önlem olarak İnternet Şube’ye girişlerinizde Tek Kullanımlık Şifre üretmektedir. Böylelikle, İnternet Şube’ye girişiniz daha güvenli hale getirmektedir.

1xbet

Buna ek olarak Mobil Uygulama’ya girişlerinizde kullandığınız akıllı mobil cihazınız, PeP tarafından tanınarak eşleşme yapılmaktadır. Başka bir akıllı mobil cihazdan giriş yapmak istediğinizde Tek Kullanımlık Şifre gönderilerek girişleriniz güvenli hale getirmektedir.

Ayrıca İnternet Şube üzerindeki oturumunuz belirli bir süre işlem yapmadığınız takdirde güvenlik nedeniyle sonlandırmaktadır. İşlem yapmaya devam ettiğiniz takdirde oturumunuz devam edecektir.

1xbet

– Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifrenizive kullanıcı parolanızı PeP çalışanları dahil başka hiç kimseyle paylaşmayınız. Eğer şifreniz telefonunuza ulaşmazsa, telefonunuzun mesaj hafızasının dolu olmadığını ve kapsama alanı içinde bulunduğunu kontrol ettikten sonra, yeniden şifre talep edebilirsiniz.

PeP Hesabınıza Erişim

– PeP hesabınıza erişim sağlamak için yalnızca http://www.peple.com.tr adresini kullanın ve sağ üst köşedeki “Giriş Yap” bağlantısını izleyin. Her giriş denemesinde farklı bir şifre gönderimi yapılacaktır. Erişiminizin güvenli olup olmadığını adres çubuğunda yer alan adresin “http” yerine “https” ile başlamasından ve tarayıcı uygulamasındaki kilit resminden anlayabilirsiniz. Şifre konusunda sorun yaşıyorsanız 0850 450 5040 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden PeP Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. – PeP hesabınıza erişim için giriş ekranında daha önceden belirlediğiniz şifreniz istenir ve ayrıca kayıtlı cep telefonunuza ulaşan SMS Güvenlik Şifresi’nin girilmesi gerekmektedir. Bu bağlantılarıerişim için kullanmayın. – PeP üzerinden gerçekleştirilenişlemler, 128 Bit SSL şifreleme yöntemi kullanılarak güvenli bir şekilde tarafımıza iletilir.

Şifrenizi, PeP çalışanları dahil başka hiç kimseyle paylaşmayınız.

Şifre ve Kişisel Bilgi Güvenliği

Kişisel bilgilerinizi gizli tutmanız ve şifrenizi korumanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. İşlem yapmaya devam ettiğiniz takdirde oturumunuz devam edecektir. sorumlu değildir. Güvenli bir hizmet sağlamak hem şirketimizin hem de müşterilerimizin alacağı önlemler sayesinde mümkün olacaktır. PeP, asla sizden Kart Numaranızın tamamını, Kart Şifrenizi ve CVV kodunuzu talep etmez. PeP’in müşterilerine sağladığı güvenlik önlemlerinin yanı sıra müşterilerimizin de kendilerine düşen görev ve sorumlulukların bilincinde olmaları ve buna göre tedbirli davranmaları büyük önem taşımaktadır.Ayrıca İnternet Şube üzerindeki oturumunuz belirli bir süre işlem yapmadığınız takdirde güvenlik nedeniyle sonlandırmaktadır.

PeP ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve talepleriniz için 0850 450 50 40 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ya da [email protected] adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ancak siz de istediğiniz zaman parolanızı değiştirebilirsiniz. – Güvenliğiniz için telefonunuza yalnızca güvendiğiniz kaynaklardan uygulama indiriniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

– PeP, müşterilerinden hiçbir şekilde e-posta, sms, telefon ve diğer yöntemlerle bilgi talep etmemektedir. – PeP Mobil Uygulama’yı sadece PeP’in websitesinde belirtilen kaynaklardan indiriniz. – Parolanızı kolay tahmin edilebilir kişisel bilgilerinizden (doğum tarihi, telefon numarası, art arda sayılar vb.) oluşturmayınız. – Güvenli olmayan web sitelerinden dosya, program indirmeyiniz. – Telefonda kendisini Savcı, Hakim, Polis gibi kamu personeli olarak tanıtan şahısların taleplerine itibar etmeyiniz ve en yakın emniyet birimi ile irtibata geçiniz. – Bilgisayar güvenliği olmayan veya güvenliğinden emin olmadığınız (Örn: internet café vb.) ortamlardan ya da güvenliğinden emin olmadığınız kablosuz ağlardan PeP hesabınıza girmemeye özen gösteriniz. Örn: E-posta adresinize erişmek için kullandığınız parola ile PeP üyeliğinizde kullandığınız parola aynı olmamalıdır. – Belirli periyotlarda şifrenizi değiştirmenizi zorunlu kılıyoruz. – Kişisel bilgilerinizi, parolanızı kesinlikle kimseyle paylaşmayınız, bir yerde yazılı olarak tutmayınız, PeP hesabınıza girerken kimseye göstermeyiniz. – Size gelen e-postalarda kullanıcı adı, parola ve diğer kişisel bilgileriniz istenirse paylaşmayınız ya da bu bilgileri isteyen sayfalara bağlantı (link) verilirse kesinlikle girmeyiniz. – Bilgisayarınıza lisanssız ya da kaynağı belli olmayan yazılımları yüklemeyiniz. Size ait olmadığını düşündüğünüz bir işlem gördüğünüz takdirde zaman kaybetmeden 0850 450 5040 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden PeP Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz. – Hesap hareketlerinizi kontrol ediniz. – PeP oturumu belli bir süre sonra otomatik olarak kapanıyor olsa da, Güvenli Çıkış butonuna basmadan bilgisayarınızın başından ayrılmayınız. – Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sisteminin (Windows, MacOS vb.) yayıncısının web sitesinden güncellemeleri indirerek işletim sisteminizin olası güvenlik açıklarını kapatınız. – Bilgisayarınızda ya da mobil cihazınızda VPN kullanıyorsanız, İnternet Şube ve Mobil Uygulama’ya girmeden önce VPN’in aktif olup olmadığını kontrol ediniz, aktif ise kapatınız. – Birden fazla yerde aynı parolayı kullanmayınız. – Bilgisayarınıza antivirüs ve güvenlik yazılımları kurmanız ve bu yazılımları güncel tutmanız güvenliğiniz açısından önemlidir. Eğer böyle bir e-posta, sms veya çağrı alırsanız 0850 450 5040 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden PeP Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

3D Güvenlik ödeme işlemi için açılan onay ekranındaki bilgileri mutlaka kontrol ediniz. Kartınızı teslim alır almaz arkasındaki imza kısmını mutlaka imzalayınız. – İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde mümkünse 3D Güvenli Ödeme kullanınız. – Kartınız ile yapacağınız işlemlerde işlem tamamlanana kadar kartınızı izleyiniz ve işlem tamamlandıktan sonra geri alınız. – Banka ATM’lerinden işlem yapmadan önce üst veya yan bölümünde olağandışı bir aksesuarın olup olmadığını, kart giriş haznesinin ATM cihazı ile uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz. – PeP Kart bilgileriniz size özeldir, kart bilgilerinizi ve şifrenizi PeP çalışanları dahil başka kişilerle paylaşmayınız. – Kartınızı kulanması için başka bir kişiye vermeyiniz. Renk farkları, zorlama izler, artık bant ve/veya yapıştırıcı gibi olağandışı bir durum ile karşılaşmanız durumunda o ATM’den kesinlikle işlem yapmayınız. – Kart başvurusu sırasında bildirdiğiniz bilgilerde değişiklik olması halinde en kısa sürede bize bildiriniz. – Kartınızın süresi dolması ya da kapanması halinde kart numaranız okunamayacak hale gelecek şekilde imha ediniz. – PeP Kart’larınızda farklı şifreler kullanınız. – PeP Kart’ınızın çalınması, kaybolması ya da ATM’de alıkonulması halinde vakit kaybetmeden PeP hesabınızdaki Kartlarım sekmesinden kartınızı anında iptal edebilir veya 0850 450 5040 numaralı telefondan PeP Müşteri Hizmetleri’ni arayarak iptal edebilirsiniz. 3D Güvenli Ödeme altyapısı bulunmayan iş yerlerini tercih etmeyiniz. – İnternet üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemlerde güvenliğiniz açısından sanal kart kullanınız.

PeP Kart Güvenliği

– PeP Kart’ınızı kuryeden teslim aldıktan sonra hiçbir nedenle tekrar kurye görevlisine vermeyiniz. Eğer henüz sanal kartınız yoksa PEP İnternet Şubesi’nden veya Mobil Uygulama’dan kolaylıkla ücretsiz bir sanal kart oluşturabilirsiniz.

Hesap Güvenliği

Kategoriler:

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.